آرایشی و زیبایی

کانسیلر چیست؟

کانسیلر

می‌توان گفت کانسیلـر کرم پودر با غلظت بالا است که گودی و سیاهی دور چشم و سایر نقص‌های پوستی را به خوبی می‌پوشاند.

 

کانسیلرها انواع متفاوتی دارند و در سه دسته کلی طبقه‌بندی می‌شوند ، هر کدام از دسته‌های زیر، مزیت و معایب احتمالی خاص خود را دارند که قبل از خرید باید آن‌ها را بدانید.

کانسیلر‌ جامد

این دسته از کانسیلـر، برای محو کردن نقاط نه چندان زیبا، بسیار مناسب است. اما از آن جایی که به سختی مخلوط می‌شوند و روی پوست به خوبی قرار نمی‌گیرند، بیشتر برای نواحی محدود و کوچک کاربرد دارند.

 

کانسیلر مایع

مطابق انتظارات‌مان، این نوع از کانسیلـر، به علت مایع بودن، توانایی و قابلیت ترکیبی خوبی دارد. در نتیجه، برای اعمال و استفاده در نواحی بزرگ، ایده‌آل شمرده می‌شود.

کانسیلر‌ پودری

برای زخم‌ها و عارضه‌های پوستی، که خیلی بزرگ و در معرض چشم نباشند، کارآمد و مؤثر هستند.

پوشاندن حلقه‌های تیره زیر چشم

برای پوشاندن حلقه‌های تیره زیر چشم، از کانسیلـری استفاده کنید که حداکثر دو درجه از رنگ پوست شما روشن‌تر باشد. برای روش کردن زیر چشم به کمک کانسیلـر به اندازه دو مثلث برعکس زیر چشم را با کانسیلـر بپوشانید و سپس با اسفنج یا بیوتی بلندر کانسیلر را محو کنید.

رفع تیرگی دور چشم

استفاده از یک کانسیلـر با رنگ پرتقالی یا هلویی برای رفع تیرگی زیر چشم با انگشت حلقه: استفاده از انگشت حلقه در این روش به این خاطر است که فشار کمتری نسبت به سایر انگشتان به پوست وارد کرده و کانسیلـر را به آرامی  پخش میکند. اسفاده از رنگ پرتقالی یا هلویی نیز به سبب مطابقت زیاد با پوست است. رنگ هلویی برای رفع تیرگی یا کبودی زیر چشم، رنگ سبز برای  پنهان کردن  لکه های قرمز، و رنگ زرد برای رفع ناهمواری تمام پوست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *